Kawalerka – kto w niej dzisiaj mieszka?

Najpopularniejszym obecnie rodzajem sprzedających się na rynku nieruchomości mieszkaniem są kawalerki o powierzchni nie większej, niż 30 metrów kwadratowych, którą w Krakowie można kupić w rozsądnej cenie oraz czasem nawet z odpowiednim dofinansowaniem, o ile zaliczamy się i łapiemy na konkretny program dofinansowujący tego typu inwestycje. Większość takich inwestycji można podglądać podczas powstawania, jak na przykład www.czyzewskiego1.pl. Inwestycje tego rodzaju rosną dzisiaj w oczach, oferując to, co najlepsze. Kto jednak mieszka dzisiaj w takich właśnie niewielkich i stosunkowo tanich mieszkaniach?

Mieszkanie dla singla oraz studenta

W wielu przypadkach takie mieszkania kupowane są przyjeżdżającym na studia do wielkiego miasta dzieciom, o ile rodziców takich dzieci stać na mieszkanie. Wtedy dziecko, a jeszcze częściej jego rodzice, nie muszą płacić wynajmu za byle jaki pokój z dala od wszelkich wygód. Traktowane w tych kategoriach mieszkanie jest więc jedynie dobrą inwestycją w przyszłość oraz na przyszłość. Równie często to właśnie single korzystają z tego typu mieszkań; ludzie, którym dobrze jest w obecnym stanie i którzy nie czują potrzeby zmiany czegokolwiek.

Mieszkanie dla młodych małżeństw

Opcja ta wydaje się być równie często wykorzystywana przez młode małżeństwa, dla których takie mieszkanie jest sporym wydatkiem, które jednak jest również koniecznością, ponieważ gdzieś te pierwsze lata małżeństwa muszą zostać spędzone. Stosunkowo niska cena, możliwość zdobycia dodatkowego dofinansowania do przedsięwzięcia oraz możliwość dopasowania wnętrza mieszkania do własnych potrzeb jest najczęściej wymienianymi powodami zakupu mieszkania z ryku pierwotnego.

2 komentarze

  1. Kupiliśmy z mężem takie mieszkanko jakiś czas temu i tak nam się spodobało, że się nie potrafimy z nim rozstać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *